OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » U Zlatého lva

RESTAURACE U ZLATÉHO LVA

Vítejte na našich stránkách!

RESTAURACE U ZLATÉHO LVA

Restaurace ,,U Zlatého lva“ se nachází ve staroměstském měšťanském domě který je součástí Královské cesty a její historie sahá až do roku L.P. 1408 kdy zde Šimon založil středověký pivovar a hostinec.

Mimo zimní měsíce je možné využít i naší venkovní zahrádky před restaurací, která svým umístněním na Ovocném trhu umožní klidné posezení a to přitom jen pár kroků od Celetné ulice a Staroměstského náměstí.  Vchod je situován z Ovocného trhu 17 jímž vejdete do původních gotických sklepení restaurace, kde nabízíme podle našich receptur domácí českou a mezinárodní kuchyni.                                                                             

  • Kapacita restaurace je 100 míst. Venkovní zahrádka poskytuje míst 30.  
  • Otevírací doba 11.00-23.00hod.
  • Možnost skupinových menu.    


Používáme systém EET (
Elektronickou evidenci tržeb).DŮM A RESTAURACE U ZLATÉHO LVA

Tento staroměstský měšťanský dům U zlatého lva patří k nejstarším v Praze a je součástí takzvané královské cesty, která tvořila důležitou spojnici mezi královským dvorem a Pražským hradem. Proto tato adresa byla již ve středověku považována za honosnou.

Dějiny domu č.p. 568 (průčelí na Ovocném trhu 17) počítáme od roku 1400, kdy náležel Ondřejovi. Roku 1408 zde nový vlastník Šimon vybudoval středověký pivovar a hostinec. Z této doby prokazatelně pocházejí prostory gotického sklepa, stěn v přízemí domu
(dnešní prostory restaurace) a 1. patra.

Roku 1486 koupil dům Matěj z Nového města s manželkou Annou, který při úpravách ozdobil dům znakem Zlatého lva a od té doby je nazýván U Zlatého lva.

S velkou pravděpodobností se tedy již od roku 1408 po celá století zde provozovala živnost pivovarská a šenkovní což dokládají i další majitelé např. z roku 1509 Pavel řečený „Češpivo“.

Kolem roku 1725 byl dům upraven na vrcholně barokní.

Pro svůj význam je dům U Zlatého lva zapsán jako kulturní památka ČR.


Těšíme se na Vaší návštěvu!

Menu